تبلیغات
مقاله های کامپیوتر - از آخرین تکنولوژی ها در طراحی استفاده کنید


بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 9 مرداد 1390

از آخرین تکنولو‍‍‍ژیها در طراحی استفاده کنید‍

تکنولوژی‌های تحت وب در حال بروز شدن هستند و شما نیز دیر یا زود مجبور خواهید بود از آن‌ها استفاده کنید اما همیشه ابزارهایی وجود دارد که استفاده از تکنولوژی‌های جدید را راحت‌تر می‌کنند. در این پست وبلاگینا به شما ابزاری معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی و بدون داشتن دانشی درباره CSS3 از مزایای آن استفاده کنید.از آخرین تکنولو‍‍‍ژیها در طراحی استفاده کنید‍

در واقع css3 generatorیک ابزار ساده برای تولید کدهای CSS3 می‌باشد که می‌توانید نتیجه هر تغییر را به صورت زنده مشاهده کنید. در ادامه به امکانات و نحوه استفاده از این وب‌سایت خواهیم پرداخت.

اولین و مهم‌ترین سوالی که به ذهن همه می‌رسد این است که آیا این کدها بر روی تمام مرورگرها عمل می‌کند؟ در پاسخ باید گفت تاحدی؛ مرورگر اینترنت‌اکپسپلورر از نسخه ۹ به بعد از این قابلیت‌ها پشتیبانی می‌کند و بقیه مرورگرها نیز به طور کامل این کدها را پشتیبانی می‌نمایند. (البته ترفندهایی وجود دارد که می‌توان این کدها را برای اینترنت‌اکسپلورر ۶ به بالا هم پیاده‌سازی کرد که گفتن آن خارج از حوصله بحث است اما برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به این سایت مراجعه فرمایید)

این سایت به شما این امکانات را می‌دهد: گرد کردن گوشه‌ها، سایه برای تگ و یا متن، فونت فیس، ترانسفرم، اوت‌لاین و غیره.حال به نحوه استفاده از این سایت می‌پردازیم.

weekly-css3-generator-border-redius.jpg

کافیست از منوی‌کشویی خوصوصیت مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس پارامترهای مربوط به آن را مقدار دهی نمایید تا نتیجه را مشاهده کنید. در پایان هنگامی که به نتیجه مورد نظر خود رسیدید کدی که در پایین برای شما تولید شده است را در جای مناسب از کد CSS صفحه خود کپی کنید.

اگر این سایت نیازهای شما را برآورده نمی‌کند می‌توانید از سایت css3.me نیز استفاده کنید. عملکرد این دو مشابه است.

weekly-css3-generator-other.jpg

این سایت برای شما گرادیانت هم تولید می‌کند و کدهایی که در اینترنت‌اکسپلورر پشتیبانی نمی‌شود را مشخص می‌نماید.

به نقل از وبلاگینا

 

weekly-css3-generator-transform.jpg


طبقه بندی: ▼ وب،  مقالات CSS، 

ارسال توسط M3hR
آرشیو مطالب
تبلیغات
صفحات جانبی
پیوند های روزانه