تبلیغات
مقاله های کامپیوتر - اضافه کردن Acronis True Image به Windows Boot Manager برای Backup و Restore سریع تر


اضافه کردن Acronis True Image به Windows Boot Manager برای Backup و Restore سریع تر

بسیاری از شما ممکن است از نرم افزار Acronis True Image برای گرفتن Backup و Restore از اطلاعات مهم و یا حتی پارتیشن های سیستم عامل خود استفاده کرده باشید.

اگر شما از قابلیت Clone Disk یا Disk Imaging در نرم افزار Acronis True Image استفاده کرده باشید حتما میدانید که این نرم افزار به چه اندازه مفید و کارامد است. ویژگی Disk Imaging این امکان را به شما می دهد تا سیستم عامل و نرم افزارهایش را بدون نصب دوباره آن ها بازگردانید.


شما فقط نیاز دارید یک Image Backup از درایو سیستم عامل خود تهیه و آن را در مکان امنی ذخیره نمایید تا هر موقع که لازم داشتید سیستم عامل خود را به حالت قبل برگردانید. به طور کلی این مورد، ایده خوبی است برای اینکه از نرم افزارهای محبوب و مورد نیاز خود که بر روی ویندور نصب کرده اید، یک Backup تهیه کنید و زمانی که شما در بوت ویندوز (یا هر مورد دیگری) دچار مشکل شده اید، از این Backup استفاده نمایید.

همان طور که می دانید از نرم افزار Acronis True Image می توانید یک فایل Bootable ایجاد کنید و با رایت آن بر روی CD یا DVD و یا کپی کردن آن در حافظه Flash از طریق بوت، نرم افزار را اجرا کنید و از آن برای گرفتن Backup و یا Restore استفاده نمایید. (احتمالا برای شما اتفاق افتاده است اگر پس از لود ویندوز بخواهید از درایو ویندوز Image تهیه کنید با خطا روبرو می شوید، برای رفع این مشکل، بهترین راه، استفاده از قابلیت Emergency Bootable Media در نرم افزار Acronis True Image می باشد)

در این پست قصد دارم تا راه حلی را به شما پیشنهاد کنم که از طریق آن می توانید بدون نیاز به رایت CD یا حافظه Flash از طریق منوی بوت به نرم افزار Acronis True Image دسترسی داشته باشید و از قابلیت های آن استفاده کنید.

مراحل کار:

1- ابتدا نرم افزار Acronis True Image را اجرا نموده و از آن یک فایل Bootable با پسوند ISO ایجاد کنید. (نحوه انجام این کار را می توانید در این پست مشاهده نمایید.)

2- نرم افزار EasyBCD را نصب نمایید. (دانلود نرم افزار EasyBCD)

3- پس از نصب نرم افزار EasyBCD ، آن را اجرا کنید.

4- در قسمت EasyBCD Toolbox بر روی گزینه Add New Entry کلیک کنید. ( توسط این گزینه شما می توانید گزینه بوت جدیدی به Windows Boot Manager اضافه کنید)

اضافه کردن Acronis True Image به Windows Boot Manager برای Backup و Restore سریع تر

5- در قسمت Portable/External Media وارد تب ISO Boot شوید و در بخش Name عبارت Acronis True Image را وارد نمایید، در همین تب Mode را بر روی حالت Run from Disk قرار دهید و در بخش Path مسیر فایل ISO ای که در مرحله 1 ایجاد کرده اید را وارد نمایید. حال بر روی دکمه Add Entry کلیک کنید تا گزینه Acronis True Image به Windows Boot Manager اضافه شود.

اضافه کردن Acronis True Image به Windows Boot Manager برای Backup و Restore سریع تر

6- در این مرحله فقط لازم است تا سیتسم خود را Reset کنید تا گزینه جدیدی در منوی بوت ویندوز مشاهده نمایید، با انتخاب گزینه Acronis True Image شما وارد محیط نرم افزار Acronis True Image می شوید و میتوانید از این نرم افزار استفاده کنید.
طبقه بندی: ▼ نرم افزار،  مقالات عمومی نرم افزار، 

ارسال توسط M3hR
آرشیو مطالب
تبلیغات
صفحات جانبی
پیوند های روزانه