تبلیغات
مقاله های کامپیوتر - ده نکته جالب درباره ی گوگل پلاس


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 3 مرداد 1390

ده نکته جالب درباره ی گوگل پلاس

سرویس گوگل پلاس در تاریخ بیست و هشتم ماه ژوئن امسال راه اندازی شد. در روز ابتدایی تنها کاربرانی می توانستند به این شبکه ی اجتماعی وارد شوند که برای آن ها دعوت نامه هایی ارسال شده بود. حلقه ها و محافل دوستی، چت ویدئویی چند نفره و محل های مجتمع مختلف از ویژگی های اصلی گوگل پلاس هستند. این موضوع که شبکه ی اجتماعی گوگل پلاس به سرعت در حال رشد است چیز واضحی به نظر می رسد و احتمال می رود به زودی تعداد کاربران آن به ده میلیون نفر برسند. در این نوشته شما را با چند نمونه از فوت و فن های گوگل پلاس آشنا می کنیم. اگر شما نیز در رابطه با این شبکه ی اجتماعی ترفند ها و یا اطلاعات جالبی دارید آن ها را در بخش کامنت های نوشته قرار دهید تا بقیه نیر بتوانند از آن ها استفاده کنند.

دریافت اطلاعیه های جدید (Notifications ) توسط تلفن همراه

ده نکته جالب درباره ی گوگل پلاس

اگر از جمله افرادی هستید که گوشی همراه اندرویدی ندارید نگران نباشید. توسط یک ویژگی در گوگل پلاس می توانید اطلاعیه های جدید را بصورت اس ام اس دریافت کنید. برای پیکر بندی این امکان، بروی آیکن چرخ دنده ی موجود در بالا و سمت راست صفحه کلیک کرده و Google+ Settings را انتخاب کنید. زبانه ی Google + را انتخاب و بروی Add phone number کلیک کنید. شماره ی خود را در این قسمت وارد کرده و هنگامی که گوگل به شما شماره ی تایید را ارسال کرد، آنرا در فیلد مربوط وارد کنید. در مرحله ی بعدی باید نوع اطلاعاتی که می خواهید برایتان ارسال شود را انتخاب کنید. لازم به ذکر است در حال حاضر تنها دو گزینه ی ایالات متحده و هند قابل انتخاب هستند.

یک حلقه ی Drafts برای پست های خود ایجاد کنید

ده نکته جالب درباره ی گوگل پلاس

گوگل پلاس به شما امکان ارسال متن های طولانی را می دهد. در صورتی که متن شما به اتمام نرسیده باشد می توانید یک حلقه ی drafts ایجاد کرده و نوشته های ناتمام خود را در آن بگذارید. پس از آنکه نوشته ی شما کامل شد آنرا از حلقه ی مذکور بیرون آورده و با دیگران به اشتراک بگذارید.

پست های بیش از حد فعال خود را خاموش کنید

ده نکته جالب درباره ی گوگل پلاس

اگر یکی از پست های شما، کامنت های زیادی در پی داشته و هر بار که به سایت مراجعه می کنید باعث اتلاف وقت شما می شود، می توانید آن را در وضعیت خاموش قرار دهید. برای انجام اینکار ، Notifications را باز کرده و بروی mute this post کلیک کنید.

فرمت بندی در ارسال متن ها

ده نکته جالب درباره ی گوگل پلاس

در گوگل پلاس می توانید متن های خود را با فرمت های Bold، Italic و غیره ارسال کنید. فرمت بندی در این شبکه ی اجتماعی شبیه فرمت بندی است که در گوگل تاک وجود دارد :

italic text _ ➜ italic text _

bold text * ➜ bold text*

strikethrough text - ➜ strikethrough text-

italic bold text*_ ➜ italic bold text_*

تگ کردن دوستان در یک پست خاص

ده نکته جالب درباره ی گوگل پلاس

در صورتی که بخواهید یکی از دوستان خود را در یک پست، تگ کنید کافیست قبل از نام آن از حرف @ و یا + استفاده کنید. یک لینک به پروفایل شخص مورد نظر ایجاد شده و پیامی مبتی بر تگ شدن برای او ارسال خواهد شد.

نحوه ی حاموش کردن پست هایی که همواره در بالای صفحه ی شما ظاهر می شوند

ده نکته جالب درباره ی گوگل پلاس

گوگل پلاس به صورت خود کار پست هایی را که دارای اطلاعیه ی جدید هستند به بالای صفحه ی شما هدایت می کند. گوگل اعلام کرده که در آینده ای نزدیک این ایراد را برطرف خواهد کرد. قبل از آنکه این شرکت اقدام به ویرایش این تنظیم کند، شما می توانید با کلیک بروی فلش جهت دار بالای پست خود و انتخاب Mute this post آن را خاموش کنید.

مرور سریع پست ها ی صفحه

ده نکته جالب درباره ی گوگل پلاس

با استفاده از کلید های J و k می توان به ترتیب به پست قبل و یا بعد سوییچ کرد. این روش خیلی سریعتر از کار با دکمه ی اسکرول ماوس عمل می کند.

جلوگیری از استفاده ی اطلاعات شخصی شما توسط گوگل

ده نکته جالب درباره ی گوگل پلاس

گوگل در بسیاری از مواقع از اطلاعات کاربران برای تبلیغات آنلاین خود استفاده می کند. در ابتدای عضویت در گوگل پلاس نیز پیامی مبنی بر استفاده اطلاعات شخصی شما به نمایش در می آید که باید آنرا تایید یا لغو کنید. با برداشتن تیک مربوط به این گزینه می توان گوگل را از این کار منع کرد.

هدایت جستجویی خاص توسط گوگل پلاس ( فقط مرور گر کروم )

ده نکته جالب درباره ی گوگل پلاس

بسیار اتفاق افتاده که شما قصد جستجوی پست های خاص در یک شبکه ی اجتماعی را دارید. گوگل پلاس امکان جستجوی پست ها را به کاربران کروم خود می دهد. مراحل انجام اینکار شاید برای مبتدیان کمی سخت به نظر برسد :

1- آدرس chrome://settings/searchEngines را وارد کنید.

2- ورودی ها را با مقادیر زیر پر کنید :

جستجو در پست ها :

ستون 1 : Google+ Posts

ستون 2 : post

ستون 3 : {google:baseURL}search?q=site:plus.google.com inurl:posts/* %s

جستجو برای پروفایل ها :

ستون 1 : Google+ Profiles

ستون 2 : profile

ستون 3 : {google:baseURL}search?q=%s&tbs=prfl:e

اضافه کردن دوستان فیس بوک در گوگل پلاس

ده نکته جالب درباره ی گوگل پلاس

فیس بوک به طور پیش فرض افزونه های مرورگر ها و نرم افزار های کاربردی را که امکان اضافه کردن دوستان فیس بوک به گوگل پلاس را می دهند مسدود می کند. با این وجود اگر یک پست الکترونیک یاهو داشته باشید کار راحت تر است. در جیمیل گزینه ی Accounts and Import را انتخاب رده و وارد Yahoo credentials شوید. مخاطبین بطور خود کار وارد گوگلا پلاس می شوند.
طبقه بندی: ▼ اینترنت،  مقالات Google، 

ارسال توسط M3hR
آرشیو مطالب
تبلیغات
صفحات جانبی
پیوند های روزانه